Екскурсія Манявський скит

В Івано-Франківській області існує безліч цікавих місць, де можна відпочити в будь-яку пору року. Взимку це традиційний відпочинок в Яремче, Шешорах і, звичайно ж, Буковелі, ціни котрого особливо приємні влітку.

Тут функціонує один з найунікальніших українських монастирів, заснований кілька століть тому. За переказами святе місце, на якому пізніше був побудований скит, виявили двоє ченців, які вирушили на пошуки святого джерела після нападу татаро-монгольського ярма і руйнування Києво-Печерської Лаври. Думка про те, що святе місце може бути назавжди втрачено, не давала спокою ченцям. Їх пошуки незабаром увінчалися успіхом, коли в одній з печер було виявлено джерело з водою, смак якої нагадував воду з лаврського джерела.


Протягом довгого часу в цій печері проживали аскети, завдяки чому святий джерело не був загублений. На початку 17 століття на деякій відстані від Блаженного каменя, де виявили джерело з цілющою водою, був заснований Манявський скит. Зробіть свій відпочинок в Карпатах цікавим і відвідайте це унікальне місце. Будівництво Манявського скиту було організовано іконописцем і ченцем Іваном Княгіцкім, який став збирати навколо себе служителів Бога і разом вони змогли побудувати основні будівлі монастиря.

Протягом кількох століть Манявський скит був центральним монастирем на території Західної України. Зібрано чудову бібліотеку стародавніх книг, а тутешні ченці освоювали багато ремесла і лікували людей за допомогою своїх незвичайних здібностей. Благочестя і працьовитість ченців, старанність у молитвах і старання в роботі зробили свою справу – на території сучасного скиту дуже багато чудотворних і исцеляющих місць, в незвичайні властивості яких могли переконатися багато паломники і відвідувачі.

Літній відпочинок в Карпатах з відвідуванням Манявського скиту – саме те, що потрібно для духовного та особистісного розвитку будь-якої сучасної людини. Варто відзначити, що серед споруд практично не збереглися ті будівлі, які були споруджені тут на початку 17 століття. З приходом австрійців Манявський скит був розпущений і через брак належного догляду поступово прийшов в запустіння. Однак наприкінці 20 ст. його відновили, збудувавши нові будівлі. Незмінним залишився тільки підземний храм.

Під час екскурсії тут можна побачити Манявський водоспад, відвідати Блаженний камінь, за бажанням можна покуштувати монастирську трапезу (правда, замовляти її слід заздалегідь).